Rezultate competiții

2017

Campionat Naţional Universitar Atletism-sală, Bacău 2017

Medalie AUR: Baciu Alexandru/triplusalt 16,12m

Medalie AUR: Dumitrache Cosmin/60mg-8.13s

Medalie ARGINT: Costache Radu/60mg-8,43s

Medalie ARGINT: Baciu Alexandru-lungime 7,13m

Medalie ARGINT: Trofin Cosmin/800m-1.55.53min

Medalie BRONZ: Ștafeta 4x400m: Trofin Cosmin, Jitcovoci Cătălin, Nenovici Ionuț, Ganciu Iulian

Loc IV-Bugheanu Alexandru/triplusalt 12,61m; /înălțime 1,85m

Loc V-Tofin Cosmin/400m 51,11s

Loc IX-Bugheanu Alexandru/greutate 10,87m

Loc IX-Jitcovici Cătălin/1500m 4,11.5min

 

2016

Campionatul Mondial de gimnastică aerobică – seniori la Inceon (Coreea) 13-19 iunie

  • Oana Corina Constantin – medalie aur individual, medalie argint (echipe);
  • Bianca Maria Gorgovan – medalie argint (echipe), medalie bronz (grup);
  • Dacian Barna – medalie argint (echipe), medalie bronz (grup), loc IV (trio), loc VI (perechi)

Gimnastica  Aerobica

Locul I - Festivalul national “Gineta Stoenesc” 13-14 mai 2016– proba step aerobic

Echipa UOC a fost compusă din: Andreea Dincă (masterandă, anul II), Anca Căldăraru (studentă, anul I) şi Elena Ştefan (studentă, anul I)

Campioanele Naţionale Universitare La Beach – Volei, Alba Iulia.

Locul I - Adriana Vâlcu şi Bianca Cojocaru - studente în anul I la FEFS

Campionatul Mondial Universitar de Handbal, desfăşurat la Antequera / Malaga,

Locul II - Nicoleta Tudor, masterand în anul I la FEFS, membră a echipei feminine de handbal

Balkan Sports Games desfăşurat în Edirne, Turcia, în perioada 07-11 mai 2016 - competiţie internaţională

Medalie aur:

  1. Urszuly Timea – tenis de masă

Medalii argint:

  1. Ganea Andrei – nataţie 50m
  2. Singuran Andra – nataţie 100m mixt
  3. Ştafeta 4x50m (Ganea Andrei, Singuran Andra, Manac Antoanela, Arif Erdal)
  4. Echipa nataţie
  5. Albu Vlad – tenis de masă
  6. Echipa tenis de masă

Medalii bronz:

  1. Ganea Andrei – nataţie 100m mixt
  2. Manac Antoanela nataţie 50m
  3. Singuran Andra - nataţie 50m
  4. Arif Erdal – nataţie 50m

Loc IV: Nechita Georgiana – karate

Loc VI: Echipa de baschet:  Neagu Ionuţ, Ionescu Andrei, Iacob Paul, Popescu Radu, Solomon Andrei

 

ATLETISM

CAMPIONATUL NAŢIONAL UNIVERSITAR DE ATLETISM - IANUARIE  2016 BACĂU

Studenţi

Proba

Locul

GANCIU IULIAN

1500 m

IV

DUMITRACHE COSMIN

60 m g

I

BACIU ALEXANDRU

Triplusalt

Lungime

II

II

BOBOC  CRISTI NICUSOR

Triplusalt

I

LEFCENCO ANDREEA

Triplusalt

Lungime

I

II

GRECU IONUT

Lungime

III

MANEA CRISTIAN

Inaltime

II

JITCOVICI CĂTĂLIN

3000 m

VII

 

ATLETISM

CAMPIONATUL NAŢIONAL UNIVERSITAR DE ATLETISM  MAI 2016 PITEŞTI

Studenţi

Proba

Locul

GANCIU IULIAN

800 m

II

DUMITRACHE COSMIN

110 m g

I

BACIU ALEXANDRU

Triplusalt

II

BOBOC  CRISTI NICUSOR

Triplusalt

III

LEFCENCO ANDREEA

Triplusalt

Lungime

I

II

CIULEI SAVINELA

Sulită

III

 

2015

ATLETISM

CAMPIONATUL NAŢIONAL UNIVERSITAR DE ATLETISM

 23-25 IANUARIE 2015 BACĂU

Studenţi

Proba

Locul

Anul de studiu

GANCIU IULIAN

400 m

I

anul I EFS

GANCIU IULIAN

800 m

II

anul I EFS

DUMITRACHE COSMIN

60 m g

I

anul I EFS

GRECU IONUT

lungime

I

anul I EFS

BACIU ALEXANDRU

triplusalt

I

anul I EFS

DAIANU ADEL

triplusalt

II

master

Boboc  Cristi Nicusor

Triplusalt

III

anul I EFS

BOBOCEA CLAUDIA

1500 M

3000 m

I

I

masterat

LEFCENCO ANDREEA

Triplusalt

Lungime

II

II

anul II EFS

 

KARATE

CAMPIONATUL NAŢIONAL UNIVERSITAR DE KARATE

 19APRILIE 2015 –BUCURESTI -  KATA FEM.

Studenţi

Locul

Anul de studiu

NECHITA GEORGIANA

I

anul I EFS

NECHITA GEORGIANA

III

anul I EFS

 

 

 

 

 

 

KARATE

CAMPIONATUL NAŢIONAL UNIVERSITAR DE KARATE

 10 MAI 2015 –BUCURESTI -  WKC-KUMITE

Studenţi

Locul

Anul de studiu

LESCARU IOANA

III

anul I EFS

 

 

KARATE

CAMPIONATUL NAŢIONAL UNIVERSITAR DE KEMPO

 10 MAI 2015 –BUCURESTI - KNOCKDOWN

Studenţi

Locul

Anul de studiu

CASARU CATALIN

I

Cat. -75

masterat

 

 

ATLETISM

CAMPIONATUL NAŢIONAL UNIVERSITAR DE ATLETISM

 15-17 mai 2015 Pitesti

Studenţi

Proba

Locul

Anul de studiu

DUMITRACHE COSMIN

110 m g

I

anul I EFS

DAIANU ADEL

triplusalt

I

master

BOBOCEA CLAUDIA

1500 M

800 m

I

I

masterat

LEFCENCO ANDREEA

Triplusalt

II

anul II EFS

BOBOC  CRISTI NICUSOR

Triplusalt

II

anul I EFS

GANCIU IULIAN

400 m

II

anul I EFS

TOMA CRISTINA

lungime

II

masterat

CIULEI SAVINELA

Sulita

III

 

GRECU ANDREEA

100 m

III

 

GANCIU IULIAN

800 m

III

anul I EFS

GRECU IONUT

lungime

III

anul I EFS

LEFCENCO ANDREEA

lungime

III

anul II EFS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NATAȚIE

  1. CAMPIONATUL NAŢIONAL UNIVERSITAR DE NATAŢIE Piteşti, 30 Mai 2015

Studenţi

Proba

Locul

Rezultat

SINGURAN ANDRA IOANA

100 m bras

100 m liber

II

II

 

GAVRISOV DIMITRI

Participare

 

 

GANEA ANDREI MADALIN

Participare

 

 

 

Gimnastică aerobică

  1. CAMPIONATUL EUROPEAN DE SENIORI

ELVAS-PORTUGALIA, 02-09.11.2015

Studenţi

Proba

Locul

ANUL

GORGOVAN BIANCA

TRIO

I

I (2015-2016)

INDIVIDUAL

III

 

GRUP

III

 

BARNA DACIAN

TRIO

I

II (2015-2016)

ECHIPE

I

 

GRUP

III

 

 

 

 

 

 

2014

ATLETISM

CAMPIONATUL NAŢIONAL UNIVERSITAR DE ATLETISM

24-25 MAI 2014 BUCURESTI

Studenţi

Proba

Locul

Rezultat

Anul de studiu

Boboc  Cristi Nicusor

Triplusalt

II

15.07

anul I EFS

Boboc  Cristi Nicusor

Lungime

II

7.01

anul I EFS

Dăianu Adrian Adel

Triplusalt

I

15.89

anul II MAster

Grecu Andreea

100 m.

I

11.84

anul I Kineto

Grecu Andreea

200 m.

I

24.80

anul I Kineto

Ciulei Savinela

Sulita

IV

41.17 m

anul I EFS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NATAȚIE

CAMPIONATUL NAŢIONAL UNIVERSITAR DE NATAŢIE Piteşti, 24-25 Mai 2014

Studenţi

Proba

Locul

Rezultat

Georgescu Anda Beatrice

100 m spate

 

I

 

1.11.12

1.19.30

 

KEMPO

CAMPIONATUL NAŢIONAL UNIVERSITAR

BUCURESTI, 24-25 Mai 2014

Studenţi

Proba

Locul

Căşaru Cătălin

70 kg. Knockdown

I

 

Chirciu Zoica

65 kg

Knockdown

I

 

GIMNASTICĂ AEROBICĂ

vFestivalul Universitar “Gineta Stoenescu”

BUCURESTI, 24-25 Mai 2014

Studenţi

Proba

Locul

ANUL DE STUDIU

Calin Andreea

Step Aerobic

I

anul I Kineto

Dragan Alina

Step Aerobic

I

anul I EFS

Duca Andreea

Step Aerobic

I

anul I EFS

Orzan Mihaela

Step Aerobic

I

anul I EFS

Trandafir Marian

Step Aerobic

I

anul I EFS

Zaharia Sorinel

Step Aerobic

I

anul I EFS

Coordonatori:

Bunescu Ramona – Master

Oltean Antoanela - Profesor

 

ATLETISM

CAMPIONATUL NAŢIONAL UNIVERSITAR DE ATLETISM

1-2 Februarie 2014 BACĂU

Studenţi

Proba

Locul

Rezultat

Anul de studiu

Boboc  Cristi Nicusor

Triplusalt

I

15.13

anul I EFS

Boboc  Cristi Nicusor

Lungime

II

7.01

anul I EFS

 

 

 

 

 

 

 

SPORTURI DE IARNA

JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ 2014 – SOCI - RUSIA

Studenţi

Proba

Locul

ANUL DE STUDIU

Grecu Andreea

Bobb

17

anul I EFS

Mazilu Maria

Skeleton

21

anul I Master

TENIS

CAMPIONATUL UNIVERSITAR DE TENIS – FAZA PE ZONĂ, ORGANIZAT DE ASOCIAŢIA STUDENT SPORT – 4-6 MARTIE 2014

Studenţi

Proba

Locul

ANUL DE STUDIU

Constantinescu Liliana

Simplu

II

anul I Master EFS

Catană Cosmin

Simplu

II

anul I Master EFS

Constantinescu Liliana

Catană Cosmin

Dublu Mixt

I

anul I Master EFS

 

CAMPIONATUL MONDIAL UNIVERSITAR DE FOTBAL ÎN SALĂ - Belgia - Antwerp - 8-14 octombrie 2013

click pentru detalii

 

REZULTATE - CAMPIONATUL NATIONAL UNIVERSITAR DE ATLETISM - BACĂU   11-13.01.2013

click pentru detalii

 

Rezultate competiții - Gimnastică aerobică 2012

click pentru detalii

 

Rezultate Competiţia Sportivă Universitară - „STUDENT SPORT FEST” – 2012

click pentru detalii

 

 

CROSUL UNIVERSITAR 2012

 

REZULTATE
 
FETE
LOCUL I  - CRISTINA NEAGU (9 minute şi 41 de secunde) – Universitatea Ovidius Constanţa
LOCUL II - LARISA OCNICEANU - Universitatea Ovidius Constanţa
LOCUL III -  ALINA DUMAN - Universitatea Ovidius Constanţa
 
BAIEŢI
LOCUL I  - RĂZVAN NICOLA (8 minute şi 32 de secunde)  – Universitatea Ovidius Constanţa
LOCUL II - EDUARD IONIŢĂ- Universitatea Ovidius Constanţa
LOCUL III -  MARIAN CARSON - Universitatea Ovidius Constanţa

 

  • 1 (Custom)
  • 2 (Custom)
  • 3 (Custom)
  • 4 (Custom)
  • 5 (Custom)
  • 6 (Custom)
  • 7 (Custom)
  • 8 (Custom)

 

CAMPIONAT MONDIAL UNIVERSITAR DE FOTBAL SERBIA - BELGRAD  8 - 12 octombrie 2012

 
CLASAMENT FINAL
LOCUL I -  Universitatea “Ovidius” Constanţa - ROMÂNIA
LOCUL II -  Abid Mazandaran Institute of Higher Education - IRAN
LOCUL III -  Imam Hossein University - IRAN
 
Lotul de jucători:
1. STOICA DUMITRU MIMI – Anul II – F.E.F.S - MASTER
2. GHERMAN COSMIN – Anul I – F.E.F.S  - MASTER
3. ŞOTÎRCĂ MARIAN – Anul I – F.E.F.S  - MASTER
4.  LUPU ROBERT – Anul I – F.E.F.S  - MASTER
5. DAMIAN COSMIN – Anul II – F.E.F.S  - MASTER
6.  KLEIN  LASZLO  – Anul I – F.E.F.S  - MASTER
7. ALPAR CSOMA – Anul – F.E.F.S  - MASTER
8.  RADU RĂZVAN  – Anul – F.E.F.S  - MASTER
9.  IGNAT FLORIN  – Anul – F.E.F.S  - MASTER
10.  RĂDUCU EMIL – Anul – F.E.F.S  - ZI
 
Conducătorii delegaţiei:
Prof. univ. dr. Stănculescu George, Decan 
Conf.univ.dr. Melenco Ionel, Director Departament
Lect.univ.dr. Muşat George
 
  • IMG_1770 (Custom)
  • IMG_1792 (Custom)
  • IMG_1803 (Custom)
  • IMG_1806 (Custom)
  • IMG_1817 (Custom)
  • IMG_1823 (Custom)
  • IMG_1837 (Custom)
  • IMG_1841 (Custom)
  • IMG_1859 (Custom)
  • IMG_1869 (Custom)
  • IMG_1877 (Custom)
  • IMG_1881 (Custom)
  • IMG_1885 (Custom)