Sportivii facultății

•             Marin Cristina – multiplă campioană mondială - GIMNASTICĂ AEROBICĂ

•             Pohoaţă Mihaela – multiplă campioană mondială - GIMNASTICĂ AEROBICĂ

•             Porime Tolan Petru/ multiplu campion mondial - GIMNASTICĂ AEROBICĂ

•             Echipa de handbal campioană naţională de 5 ori: Băiceanu Silviu, Buricea George, Murtaza Enis, Popescu  Mihai, Stavrositu Marius, Toma Laurenţiu, Nicolae Florin, Stănescu Ionuţ Giotoiu Paul, Puşcaşu Ionuţ, Vasile George

•             Moraru Gabriel – component al echipei naţionale de Cupa Davis - TENIS

•             Gîlcă Ionela – componentă  a echipei naţionale de HANDBAL,  locul 2 Campionat Mondial de Handbal, Rusia 2005-senioare, 3 titluri de campiona naţională, camipoană europeană de junioare Germania 1999, campionă europeană de tineret, Franţa 2000

•             Simona Strungaru – Vicecampioană europeană de junioare, HANDBAL, Rusia 2003

•             Văduva Ramona – campioană europeană de tineret, HANDBAL, Slovacia 1998

•             Stanca Răzvan - component al echipei naţionale de RUGBY

•             Dobre Gabriel – campion mondial universitar – FUTSAL, VALENCIA 2010, MILANO 2009, vicecampion mondial universitar VIENA 2008

•             Stoica Dumitru Mimi- campion mondial universitar – FUTSAL, Valencia 2010, Milano 2009, vicecampion mondial universitar Viena 2008

•             Florea Ionuţ - campion mondial universitar – FUTSAL, Valencia 2010, Milano 2009, vicecampion mondial universitar Viena 2008

•             Damian Cosmin - campion mondial universitar – FUTSAL, Valencia 2010, Milano 2009, vicecampion mondial universitar Viena 2008

•             Lupu Robert - campion mondial universitar – FUTSAL, Valencia 2010, Milano 2009, vicecampion mondial universitar Viena 2008

•             Gherman Marius - campion mondial universitar – FUTSAL, Valencia 2010, Milano 2009, vicecampion mondial universitar Viena 2008

•             Şotîrcă Marian - campion mondial universitar – FUTSAL, Valencia 2010, Milano 2009, vicecampion mondial universitar Viena 2008

•             Resmeriţă Ciprian - campion mondial universitar – FUTSAL, Valencia 2010, Milano 2009, vicecampion mondial universitar Viena 2008

•             Gîndac Iulian - campion mondial universitar – FUTSAL, Valencia 2010

•             Porime Tolan Robert – campion mondial, GIMNASTICĂ AEROBICĂ

•             Ponor Cătălina – campionă mondială, olimpică, europeană - GIMNASTICĂ

•             Carpo Daniel – component al echipei naţionale de RUGBY

•             Nicolae Cătălin - component al echipei naţionale de RUGBY

•             Tecău Horia - component al echipei naţionale de Cupa Davis – TENIS, Locul 2, Wimbledon 2010 – dublu masculin seniori, Campion Wimbledon 2002,2003 dublu masculin, juniori, locul 2 juniori, Australian Open 2002,2003, locul 1 clasament mondial ITF al juniorilor de 18 ani, în 2002

•             Lisenco Evelina – locul 1 Cupa Europei 1998-2003 - ATLETISM, multiplă campionă naţională ATLETISM

•             Larion Alin,  locul 1 Cupa Europei, 2003, ATLETISM, multiplu campion naţional şi balcanic

•             Cojocaru Daniel - locul 1 Cupa Europei 1998-2003 - ATLETISM, multiplu campion naţional şi balcanic- ATLETISM

•             Kortyan Cosmin-Nicolae, vice campion european, SCRIMĂ

•             Petreanu Bogdan-Tudor, campion european, RUGBY UNDER 21, 2007 SPANIA

•             Alexandra Chirametli – campioană europeană TENIS DE MASĂ

•             Cristine Spătaru- campioană europeană, ATLETISM– TRIPUSALT, dublă campionă mondială, ATLETISM – LUNGIME.

•             Iuliana Necula- multiplă campioană naţională si europeana– TENIS DE MASĂ

•             Oana Zbenghea – vicecampionă europeană – GIMNASTICĂ ARTISTICĂ

•             Halep Simona – finalista Wimbledon, juniori

•             Mototolea Vali Cătălin  - Campionat European RUGBY LOCUL I  POLONIA U19 2008

•             Surdu Anca Claudia –LOCUL I Campionat European JUNIORI GIMNASTICĂ AEROBICĂ 2007 ; LOC II  J.M. SENIORI 2009

•             Apostol Adrian Marian – campion mondial, RUGBY U20, C.E. POLONIA U19

•             Bodilcu Ionuţ – BOX C.M. JUNIORI 2006, ISTANBUL

•             Cătănoiu George Ionuţ – campion european, RUGBY UNDER 21, 2007 SPANIA

•             Enache Florin Constantin – campion european, RUGBY UNDER 21, 2007 SPANIA

•             Lazăr Filip Emanuel - campion mondial, RUGBY U20, C.E. POLONIA U19

•             GRAUR CĂTĂLIN-ANDREI – campion european, RUGBY UNDER.19 2007

•             Greceanu Anamaria – campion mondial, JUNIORI BEIJING 2006,  LOCUL III MARŞ

•             Ilie Cristina Mihaela – AUR campionat european, CANOTAJ,  NOUA ZEELANDĂ 2010

•             Samara Elizabeta- TENIS DE MASĂ AUR C.E. JUNIORI BRATISLAVA 2007, C.M. JUNIORI S.U.A. AUR ŞI ARGINT

•             Strutinsky Iulian-Alexandru

•             Voicu Ramona Elena – campion mondial, JUNIORI AMSTERDAM 2006 LOCUL I; C.M. JUNIORI BEIJING LOCUL I 2007

•             Bunescu Ramona – AUR ŞI BRONZ GIMNASTICĂ AEROBICĂ CAMP. EUROP. PORTUGALIA

•             Bujin Cristina Ioana – ATLETISM LOC. III, CM JUNIORI 2005 – MAROC , LOC II CE JUNIORI 2005 LITUANIA, LOC 2 TINERET CE 2008

•             Mămăligă Valentina – CAMPIOANĂ EUROPEANA. JUNIOARE - TENIS DE MASĂ - PRAGA 2005 ; SARAJEVO 2006.

•             Sofronie Nicoleta Daniela – CAMPIONĂ OLIMPICĂ, ATENA LOCUL I  ECHIPĂ, LOCUL II LA SOL

•             Ponor Cătălina – campioană mondială, olimpică, europeană - GIMNASTICĂ

•             Florea Răzvan – Multiplu campion naţional- ÎNOT, Bronz - Jocurile Olimpice Atena 2004, locul 6 - Jocurile Olimpice Sydney 2000, locul 2 Cupa Mondială, Berlin 2003,  locul 2 Campionat European, Madrid 2004, locul 1-  Cupa Mondială New York 2004.

CONFERINȚE ȘTIINȚIFICE