ANUNTURI IMPORTANTE ADMITERE 2024

VEZI REZULTATE

FEFS Constanţa, locul trei la Campionatul Universitar de Oină

Facultatea de Educaţie Fizică şi Sport din cadrul Universităţii „Ovidius” Constanţa s-a clasat pe locul trei la Campionatul Universitar de Oină, disputat, zilele trecute, la Bacău. Competiţia a fost organizată de către Federaţia Sportului Şcolar şi Universitar, în colaborare cu Facultatea de Ştiinţe ale Mişcării şi Sănătăţii Bacău, Federaţia Română de Oină şi DJST Bacău.

Pe prima poziţie a încheiat Universitatea Tehnică din Cluj Napoca, cu 12 puncte, urmată de Universitatea Politehnică din Bucureşti - 8 puncte (punctaveraj +3) şi FEFS Constanţa - 8 puncte (punctaveraj 0). Ultimele două locuri au fost ocupate de Facultatea de Ştiinţe ale Mişcării Sportului şi Sănătăţii Bacău - 8 puncte (punctaveraj -1) şi ASE Bucureşti - 4 puncte.